Léčba hemoroidů pomocí zeleninových šťáv

Odpovědět
Uživatelský avatar
stani
Administrátor fóra
Příspěvky: 36
Registrován: stř 08. črc 2020 16:15:03
Kontaktovat uživatele:

Léčba hemoroidů pomocí zeleninových šťáv

Příspěvek od stani »

Hemoroidy – v poslední době stále rozšířenější zdravotní problém, a to i u mladších ročníků. Sedavé zaměstnání, hlavně u počítače, málo pohybu - byl by div, kdyby se hemoroidy dříve či později neobjevily.

Pro někoho ožehavé a intimní téma. Já to tak ale neberu. Pro mě je to zdravotní problém, který je potřeba vyřešit.

Mě jsem s tím jeden čas opravdu velký problém, a vyzkoušel jsem snad všechny možné přípravky – tabletky, masti, čípky, sušiny, čaje, ale nic, prostě to nepomáhalo. I když musím uznat, že alespoň jeden přípravek účinek měl – Proktis-M. Ale nevedl k úplnému vyléčení. Přesto ho mohu doporučit k případné kombinované léčbě se šťávami, pokud by samotné šťávy nestačily (ale o tom po mé zkušenosti pochybuji).

Pak jsem tedy dostal tip na šťávy dle Dr. Walkera, a vlastně to bylo moje první seznámení s odšťavňovačem a šťávami. Byl to šok. :o Během 24h, ne vlastně během 12h, se hemeroidy zatáhly! :shock: Nechápal jsem… Za více jak rok jsem utratil tisíce korun za různé přípravky, s nevalným výsledkem, a najednou toto…. Zázrak…? Sám Dr. Walker o tom píše ve své knize (s. 149).

Následně tedy popíši, jak na to, z vlastní zkušenosti. Důrazně upozorňuji, že je potřeba dodržet všechny Důležité informace, poznatky a postupy.

Dr. Walker na hemoroidy ve své knize uvádí následující recept: karotka, špenát, tuřín a řeřicha potoční.
To poslední je ale problém. Řeřicha potoční (Potočnice lékařská) se u nás prakticky nedá koupit. Ve Velké Británii se pěstuje v lánech, prodává se v supermarketech. Prý je také k dostání v Německu. Pokud ji tedy nemáme, nevadí, nedá se nic dělat. Jinak se dá nahradit malým množstvím hořčičných listů (s. 141).
S tuřínama je to už lepší (dají se koupit někdy i v supermarketu, zde se musíme smířit s tím, že nejsou bio), já sám jsem měl možnost na trhu koupit bio tuřínky (použil jsem jak bulvy, tak listy), ale v krajním případě lze vypustit i je. Nejdůležitější je karotka a špenát. Špenát je nejlepší z Kauflandu (bio baby) 125g, lístky nejsou úplně mladé, už jsou odrostlejší, což je výhoda. Tamtéž kupuji i bio karotku. Pokud máte vlastní, ze zahrádky, samozřejmě je to lepší. Čím čerstvější, tím lépe.


Takže recept zní takto: 500 – 750g karotky, 125 – 200g špenátu, 100 - 150g tuřínu, 50 - 70g řeřichy potoční (anebo cca odhadem 10-20g hořčičných listů - ty navíc nepoužíváme každý den, stačí 2-3x do týdne). Jednotlivá množství určíme tak, abychom získali nejméně 0,5 litru šťávy. Pokud např. nemáme řeřichu a tuřín, pak dáme 750g karotky a 125-200g špenátu – musí nám to dát půl litru, pokud ne, musíme přidat karotku.
Denně vypít nejlépe 1 litr. Nejlépe hned ráno na lačno před snídaní. Můžeme ten litr vypít i najednou, ale lepší je to rozdělit na dvě dávky. Jednu ráno, druhou odpoledne.
Takto pít jeden měsíc. Jojo, „kouzelný proutek“ se opět nekoná, vždy je něco za něco. :D ;)

Umocnit léčbu můžeme tím, že měsíc nebudeme konzumovat nic z mouky a žádné škroby. U mě k této „dietě“ ani nedošlo, protože nástup léčby a hlavně účinnost šťávy byl tak náhlý a velký, že jsem tuto podporu ani nezkoušel.

Toto jsem absolvoval cca před třemi lety. Pak už jsem pil a stále piji jen „udržovací“ šťávu (karotka+špenát) - jednou týdně, ale to především pro celkové zdraví. S hemeroidy je konec (tedy s těmi obrovskými potížemi), respektive za tu dobu byl jen 2x náznak, že by se mohly vrátit, ale vyřešil jsem to pár dní po sobě šťávou z karotky a špenátu. Momentálně je to (konečně!) v pohodě (doufám, že jsem to nezakřikl :D ), i když pořád často sedím u PC, někdy i 12h denně.

Závěrem si jen dovoluji poznamenat, že to může být individuální a není to samospasitelné, je potřeba opravdu omezit konzumaci mouky a škrobů.

Držím všem palce, kdož se do toho tímto způsobem pustí. :)

Štítky:

taky

Re: Léčba hemoroidů pomocí zeleninových šťáv

Příspěvek od taky »

Tak to čumím, že pomocou pitia štavy.
U mňa zaberá jesť menej mäsa, viac zeleniny s vlákninou a škrob ktorý je v zemiakoch nevadí.
Pred veľkou potrebou namastim masťou proti hemoroidom a po potrebe umyjem mydlom,
osprchujem zadnu časť teplou a studenou vodou niekoľko krát striedavo.
Striedave sprchovanie teplou a studenou vodou pomaha aj na kŕčové žily.
Keď je najhoršie dám tabletku na žily, čievy, ale už len výnimočne.
Najhoršie to bolo asi 3 roky dozadu, teraz v pohode.

Uživatelský avatar
stani
Administrátor fóra
Příspěvky: 36
Registrován: stř 08. črc 2020 16:15:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Léčba hemoroidů pomocí zeleninových šťáv

Příspěvek od stani »

Ano, já jsem také koukal... Ale opravdu to pomáhá, ze všeho co se proti hemoroidům doporučuje, užívá, a co jsem i já sám ozkoušel, má zeleninová šťáva maximální a hlavně okamžitý účinek. ;)

Jankos

Re: Léčba hemoroidů pomocí zeleninových šťáv

Příspěvek od Jankos »

To jsou pro me novinky, a mozna je i v budoucnu vyzkousim ale doufam ze to nebude potreba :roll: Mně se při léčbě hemoroidů vždycky osvědčila stará dobrá sedací kopel viz. https://www.nahemeroidy.cz/lecba-a-priznaky-hemoroidu/ a výsledky byly vždycky dobré.

Odpovědět