Fleece mikiny - Polartec Micro

Odpovědět
Uživatelský avatar
stani
Administrátor fóra
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. črc 2020 16:15:03
Kontaktovat uživatele:

Fleece mikiny - Polartec Micro

Příspěvek od stani »

Nově jsem v akci zakoupil dvě mikiny (ve velikosti "L"). Jedná se o Northfinder Polartec® Micro TRIBEC MINCOL greyblack (106633) - materiál Polartec Micro 200 (tu samou lze zakoupit v Polartec Micro 270) a Northfinder Polartec® Micro 200 PUPOV blueblack (106635) - materiál Polartec Micro 200 (tu samou lze zakoupit v Polartec Micro 270)

Ve skutečnosti mají u té druhé chybný obrázek, koupil jsem modrou, ale vypadá přesně jako ta červená.
northfinder.jpg
northfinder.jpg (74.05 KiB) Zobrazeno 869 x
(zdroj: northfinder.com)

etikety.jpg
etikety.jpg (199.03 KiB) Zobrazeno 849 x
3.jpg
3.jpg (54.28 KiB) Zobrazeno 849 x
5-11.jpg
5-11.jpg (85.72 KiB) Zobrazeno 849 x
2-7.jpg
2-7.jpg (108.43 KiB) Zobrazeno 849 x

Překvapila mě vysoká kvalita nastříhání dílů a ušití. Je to velmi precizně provedeno. Taktéž mě velice mile překvapily kapsy ze síťoviny, i u vnitřních kapes - ano obě bundy mají i vnitřní spodní kapsy - přesně tak to má být. ;) Taktéž kvalitní "jemné" zipy (které nedrhnou o ruce).

Rozdíl mezi oběma bundami je, zatímco bunda TRIBEC MINCOL má náprsní kapsu "opravdovou", u PUPOV je to jinak: na fleece je našita "šusťákovina", která tímto tvoří onu náprsní kapsu. U TRIBEC MINCOL navíc našita "šusťákovina" na ramenou, krku a předloktích.

Bohužel ale, střih-provedení už tak dobré není. Obě bundy jsou těsnější, zapínání u krku až skoro škrtí, stahování v dolní části je prakticky k ničemu. A také mají velmi dlouhé rukávy, PUPOV dokonce ještě o polovinu delší než-li TRIBEC MINCOL. Porovnám-li tyto bundy s mými JUREK, pak tyto Northfinder by se daly určit jako "slim fit", kdežto JUREK jako "relaxed fit". Tedy tyto Northfinder jsou určeny spíše pro štíhlé postavy, kdežto JUREK jsou volnější a ani větší břicho nevadí. :D

Takže jsem stál před dilema - obě vrátit a nechat je vyměnit za větší velikost XL, anebo si je nechat, protože vedle nutného zkracování rukávů jsem si chtěl stejně nechat udělat podpažní větrací zipy, čímž se bundy trochu "uvolní" (což se i následně částečně stalo). Nakonec zvítězila pohodlnost, respektive nechuť absolvovat vracecí kolečko, a vlastně také mít ještě něco trochu jiného než-li vzpomínaný JUREK.

Nechal jsem si tedy u obou bund zkrátit rukávy: u PUPOV to bylo 5 cm (a klidně jsem mohl ještě centimetr přidat), u TRIBEC MINCOL o 2,5 cm. Větrací zipy 17 cm, umístěné cca 1/3 nad a 2/3 pod spojnicí.

1-2.jpg
1-2.jpg (78.49 KiB) Zobrazeno 836 x

Praktický test a srovnání s bundami Jurek:
  • bundy Jurek (Polartec Thermal Pro DWR) více hřejí, ale více je i profoukne. Mají ale lepší paropropustnost.
  • bundy Northfinder (Polartec Micro) tolik neprofoukne, hřejí o trošku míň, ale víc se v nich člověk zpotí.

Odpovědět