od stani » úte 29. bře 2022 19:02:46
GSM PIR odposlech - levné dálkové zabezpečení objektu.
Náhodou jsem na internetu narazil na tento
článek a taktéž
zde a
zde na návaznou diskuzi.
A co se jedná? O dálkové zabezpečení objektu, místnosti: krabička monitoruje dané místo a při detekci pohybu/zvuku zavolá na váš mobil a vy můžete dokonce slyšet co se na daném místě děje. A toto řešení je velmi levné.
Co budeme potřebovat? Samotné zařízení + novou SIM.
Nejprve si ale povíme něco o SIM.
Na radu jsem objednal
tuto SIM kartu Kaktus. Výhodou této SIM je to, že je zdarma, poslání SIM je také zdarma, a až rok se nemusí dobíjet kredit (u ostatních operátorů je to max. 6 měsíců).
Když tedy máme doma ono zařízení a danou SIM, postup je následující:
- SIM dáme do telefonu (nejlépe nějakého starého, aby se SIMka nemusela rozlamovat) a aktivujeme ji zavoláním na nějaké číslo (pozn.: u Kaktusu není aktivován PIN, kdybychom chtěli použít SIM od jiného operátora, pak je třeba nejprve PIN deaktivovat)
- následně se zaregistrujeme u Kaktusu na webu – abychom mohli později kontrolovat a dobíjet kredit: nejprve pomocí „Jednorázovým kódem“, a pak si nastavíme přihlašovací jméno a heslo.
A nyní k samotnému zařízení. Jsou vlastně dvě. První je pouze na odposlech zvuku, druhé navíc nahrává krátká videa nebo posílá přes MMS fotografii.
První zařízení - LESHP A9
Zařízení se dá koupit i u nás (od nějakých 900 Kč do 3000 Kč), já ho ale koupil
zde, za nějakých 450 Kč vč. poslání z Číny (asi jsem to omylem objednal s dodáním z Číny). Kupodivu krabička přišla během 10 dní a doručila jí ČP, bez jakéhokoli celního řízení, nic jsem tedy nedoplácel (takže ji asi poslali z Polska). Pokud budete objednávat, je potřeba zvolit napravo od „Shipping“ „More options“ a zvolit dodání např. z Polska.
- pir.jpg (106.27 KiB) Zobrazeno 12539 x
Přiložený návod:
- návod.jpg (285.12 KiB) Zobrazeno 12539 x
Postup zprovoznění:
- vybalíme zařízení z krabičky a připojíme napájení, napájíme alespoň půl hodiny. Pozn.: červená kontrolka na napájecím zdroji dost silně září, což může být hlavně v noci kontraproduktivní – doporučuji tuto přelepit černou izolepou, anebo vyměnit zdroj za nějaký jiný bez kontrolky (1000 mA). Tady je ke stejnému/podobnému zařízení český návod.
- nyní vložte SIM kartu do zařízení, uzavřete krytku
- poté, nejdříve za minutu, zavolejte ze svého mobilu na číslo té SIM v zařízení – tím je zařízení spárované s vaším mobilem
- dále pošlete (opět nejdříve za minutu) na SIM zařízení tuto SMS: „alm123456789“ (namísto 123456789 – vaše tel. číslo) - přidá se vaše poplachové číslo
- následně pošlete (opět nejdříve za minutu) ještě jednu SMS: "safeon" - ovládání pouze z jednoho (spárovaného) servisního čísla
- "0000" – deaktivace detektoru, "1111" – aktivace detektoru
Další kódy jsou
zde.
Zařízení buď volá (defaultně nastaveno), anebo jen posílá SMS ("
call" nebo "
sms").
Co jsem zjistil: zařízení nevolá pouze při detekci pohybu, ale asi i při (pouze) detekci zvuku. Při detekci zařízení zavolá cca během 5 -15 vteřin. Sensitivita je kupodivu dobrá, opravdu až do vzdálenosti 5 metrů. Odposlech je špatné kvality. Je možné kdykoli zavolat na SIM zařízení, a po telefonu odposlouchávat co se děje v okolí zařízení, a to i když je detektor deaktivovaný.
Zařízení údajně umí LBS lokaci (využívá mobilní signál prostřednictvím buněk vysílačů), při zaslání SMS „
w“ nebo „
234#“. Zkoušel jsem to několikrát, ale bez úspěchu. Na boku zařízení je tlačítko, aniž by bylo nějak popsáno, v návodu ani na stránce produktu o něm ani zmínka. Až dotazem na prodejce jsem zjistil, že se jedná o „SOS“ tlačítko: „tlačítko nouzového signálu, tísňová pomoc“. Zařízení taktéž posílá SMS upozornění (v angl.) pokud vnitřní baterie už má nízkou úroveň nabití, a to i při deaktivaci detektoru – celkem 3x denně (1x v noci, 2x přes den), cca po dobu až čtyř dnů, dokud se baterie zcela nevybije. Vybitá baterie = reset do továrního nastavení?
Jak zařízení resetovat: poslat tyto SMS: „
amov“ a poté „
del“. Pak vyjmout SMS, zmáčknout tlačítko na boku, po chvíli znovu vložit SMS a pokračovat znovu od začátku.
Druhé zařízení - X9009
Podobné zařízení, ovšem i vč. kamery. Video ale jen 320x240. Zakoupeno
zde, objednán z Německa, dorazil za 13 dní, přivezlo ho DPD.
- PIR2.jpg (77.75 KiB) Zobrazeno 12533 x
Přiložený návod:
- 1.jpg (90.6 KiB) Zobrazeno 12533 x
- 2.jpg (126.94 KiB) Zobrazeno 12533 x
- 3.jpg (171.63 KiB) Zobrazeno 12533 x
- 4.jpg (144.31 KiB) Zobrazeno 12533 x
- 5.jpg (72.41 KiB) Zobrazeno 12533 x
Postup zprovoznění:
- vložte SIM kartu (pozn.: obě dvě karty jdou obtížně domáčknout, musí se použít vhodný nástroj – např. párátko bez hrotu), připojte napájecí kabel a alespoň půl hodiny nabíjejte
- následně zmáčkněte tlačítko na 3-5 vteřin, zabliká červené světlo
- poté, nejdříve za minutu, zavolejte ze svého mobilu na číslo té SIM v zařízení – tím je zařízení spárované s vaším mobilem
- dále pošlete (opět nejdříve za minutu) na SIM zařízení tuto SMS: „alm123456789“ (namísto 123456789 – vaše tel. číslo) - přidá se vaše poplachové číslo
- následně pošlete (opět nejdříve za minutu) ještě jednu SMS: "safeon" - ovládání pouze z jednoho (spárovaného) servisního čísla
- pokud chcete nahrávat na paměťovou kartu, vložte micro SD kartu (max. 32 GB)
AUTOMATICKÉ NAHRÁVÁNÍ VIDEA a AUTOMATICKÉ POSÍLÁNÍ MMS FOTOGRAFIÍ –
nemusí být aktivováno.
Pozn.: automatické nahrávání videa nebo posílání MMS fotky, je
buď anebo, nelze mít (bohužel) oboje aktivní. Defaultně je aktivováno automatické posílání MMS fotografií.
- pokud chcete automaticky (= v případě narušení prostoru) zaznamenávat video nahrávání na paměťovou kartu, pošlete SMS: „vcr“
anebo
- pokud chcete posílat automaticky (= v případě narušení prostoru) fotografii přes MMS, pošlete SMS: „pic“ (fotografie se i uloží na paměťovou kartu, pokud je vložena)
Pozn.: to co bylo SMS zasláno naposledy („vcr“ anebo „pic“) je momentálně aktivní.
Automatické nahrávání videa a automatické posílání MMS nemusí být zapnuté. Pro okamžité (jednorázové) nahrávání videa můžeme poslat SMS „
vdo“, pro okamžité (jednorázové) zaslání fotografie poslat SMS „
123“ (pozn.: zasílání MMS funguje i bez paměťové karty).
I při nízkém rozlišení, mě překvapila vcelku použitelná kvalita fotografie na MMS, a to i při nedostatečném osvětlení.
Reálná fotografie, reálné rozlišení:
- IMG0001A.jpg (15.17 KiB) Zobrazeno 12527 x
Video nahrávání je vč. zvuku (ovšem zvuk je k obrazu asynchronní), nahrávka je vždy 1 minutu. "Kvalita" samozřejmě odpovídá provedení a ceně přístroje. Jakmile zařízení začne nahrávat, pošle SMS s textem "
people came,start video record...". Pokud se pak nic neděje, za cca 6 min. zařízení pošle SMS "
There're already nobody move, record stoped."
Reálné video, reálné rozlišení, natáčeno v noci při osvětlení:
Co v jinak chaotickém návodu není: při narušení prostoru, vám stejně jako u prvního přístroje, toto zařízení zavolá (pozn.: pokud není zapnuto automatické video nahrávání, viz dále) a vy můžete i odposlouchávat zvuk co se okolo přístroje děje. Stejně tak můžete odposlouchávat přímo zavoláním na SIM zařízení. Opět, stejně jako u prvního přístroje, je odposlech špatné kvality.
- "0000" – deaktivace detektoru, "1111" – aktivace detektoru
- restart přístroje (obzvláště když se vyskytnou problémy s posíláním MMS), poslat SMS: „ret“ - údajně to má přivést přístroj do továrního nastavení (ale pak se musí opakovat znovu vše od začátku)
Pokud se vyndá SIM karta, je přístroj vypnutý. LBS lokace: při zaslání SMS „
w“ nebo „
234“, stejně jako u prvního přístroje, nefunguje.
Pro přehrání videonahrávek se paměťová karta nemusí vyndavat, stačí přístroj pomocí USB kabelu připojit k PC.
Přístroj samozřejmě neumí zároveň nahrávat video a poslat MMS fotografii. Buď jedno nebo druhé. Vyžádat si MMS fotografii/anebo zavolat na odposlech zvuku lze až po skončení videonahrávání (pozn.: musí se počkat asi tak 3 minuty).
Pokud je přístroj připojen (nastálo) k nabíječce a el. proudu, a baterie se nabíjí, za pohybovým senzorem problikává červené světlo – to trvá cca do 3 minut, pak světlo zhasne. Pokud se baterie plně nabije, pak světlo svítí pořád (to trvá cca do 3 minut, pak světlo zhasne). Toto samozřejmě není dobře, protože v daném okamžiku by si toho mohl někdo všimnout.
- 20220223_202801.jpg (21.23 KiB) Zobrazeno 12525 x
Pokud je nastaveno pouze automatické zasílání obrázkových MMS, nejprve přijde MMS a hned poté přístroj zavolá (možnost odposlechu).
Přístroj ukládá na paměťovou kartu zvuk, obrázky, videa – dle nastaveného režimu.
Další SMS kody jsou v návodu.
Bohužel nastavování není zrovna jednoduché, a návod je nedostatečný, až nejasný. Zkoušel jsem různá nastavení a funkce, přístroj se choval někdy podivně, když měl poslat nějaké SMS (např. po příkazu „
get“), tak se nic nestalo, jindy zase poslal zvláštní SMS s textem „
The're still someone move,null record“, nebo „
There're nobody moved“.
Neozkoušel jsem všechny možné funkce (např. „
Automatic Time Setting“, „
Remote Sutdown, read writte seriál number“, „
MMS setting of different operators“), kombinace a případy, na to případně slouží diskuze dole pod článkem.
Srovnání obou přístrojů: jsou rozdílné jak v provedení, tak i ve velikosti. Zatímco druhý přístroj (s video nahráváním) má klasický micro USB konektor, ten první má jakýsi zmenšený mini USB konektor.
- b3.jpg (59.88 KiB) Zobrazeno 12526 x
- c1.jpg (56.65 KiB) Zobrazeno 12526 x
Platí pro oba přístroje:
- po zaslaní SMS na změnu nějaké funkce, je asi lepší počkat tak 3 minuty, aby se funkce aktivovala
- někdy se prostě stane, že se alarm nespustí (anebo dojde k jeho zpoždění) – dosud jsem nepřišel na to proč
- pokud by se neposlalo "safeon", zařízení může ovládat kdokoli, kdo zná telefonní číslo
- kdokoli kdo zná telefonní číslo, může provádět odposlech
- pomocí „alm123456789“ lze přidat až tři telefonní čísla, na které může být alarm hlášen
- před finálním nasazením je dobré nejprve požadované funkce vyzkoušet, pokud fungují, pak poslat kod „0000“, přenést na místo, aktivovat pomocí „1111“, a znovu ozkoušet požadované funkce
[b]GSM PIR odposlech - levné dálkové zabezpečení objektu[/b].
Náhodou jsem na internetu narazil na tento [url=https://clanky.lukaszafer.cz/a483-pohybove-cidlo-gsm]článek[/url] a taktéž [url=http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=83176]zde[/url] a [url=https://www.poradte.cz/elektronika/5986-alarm-gsm-pir-mp-alert-a9.html]zde[/url] na návaznou diskuzi.
A co se jedná? O dálkové zabezpečení objektu, místnosti: krabička monitoruje dané místo a při detekci pohybu/zvuku zavolá na váš mobil a vy můžete dokonce slyšet co se na daném místě děje. A toto řešení je velmi levné.
Co budeme potřebovat? Samotné zařízení + novou SIM.
[cara][/cara]
[u]Nejprve si ale povíme něco o SIM[/u].
Na radu jsem objednal [url=https://www.mujkaktus.cz/simka-zdarma]tuto[/url] SIM kartu Kaktus. Výhodou této SIM je to, že je zdarma, poslání SIM je také zdarma, a až rok se nemusí dobíjet kredit (u ostatních operátorů je to max. 6 měsíců).
Když tedy máme doma ono zařízení a danou SIM, postup je následující:
[list]SIM dáme do telefonu (nejlépe nějakého starého, aby se SIMka nemusela rozlamovat) a aktivujeme ji zavoláním na nějaké číslo (pozn.: u Kaktusu není aktivován PIN, kdybychom chtěli použít SIM od jiného operátora, pak je třeba nejprve PIN deaktivovat)[/list]
[list]následně se zaregistrujeme u Kaktusu na webu – abychom mohli později kontrolovat a dobíjet kredit: nejprve pomocí „Jednorázovým kódem“, a pak si [url=https://www.mujkaktus.cz/nejcastejsi-dotazy#k-cemu-slouzi-a-registrace]nastavíme přihlašovací jméno a heslo[/url].[/list]
[cara][/cara]
A nyní k samotnému zařízení. Jsou vlastně dvě. První je pouze na odposlech zvuku, druhé navíc nahrává krátká videa nebo posílá přes MMS fotografii.
[cara][/cara]
[color=#800000]První zařízení - [b]LESHP A9[/b][/color]
Zařízení se dá koupit i u nás (od nějakých 900 Kč do 3000 Kč), já ho ale koupil [url=https://www.aliexpress.com/item/1005001547084342.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.7e406602n6v5Wm]zde[/url], za nějakých 450 Kč vč. poslání z Číny (asi jsem to omylem objednal s dodáním z Číny). Kupodivu krabička přišla během 10 dní a doručila jí ČP, bez jakéhokoli celního řízení, nic jsem tedy nedoplácel (takže ji asi poslali z Polska). Pokud budete objednávat, je potřeba zvolit napravo od „Shipping“ „More options“ a zvolit dodání např. z Polska.
[attachment=12]pir.jpg[/attachment]
Přiložený návod:
[attachment=11]návod.jpg[/attachment]
[i]Postup zprovoznění[/i]:
[list]vybalíme zařízení z krabičky a připojíme napájení, napájíme alespoň půl hodiny. Pozn.: červená kontrolka na napájecím zdroji dost silně září, což může být hlavně v noci kontraproduktivní – doporučuji tuto přelepit černou izolepou, anebo vyměnit zdroj za nějaký jiný bez kontrolky (1000 mA). [url=https://www.agentshop.cz/user/related_files/odposlech_s_pir_cidlem-1.pdf]Tady[/url] je ke stejnému/podobnému zařízení český návod.[/list]
[list]nyní vložte SIM kartu do zařízení, uzavřete krytku[/list]
[list]poté, nejdříve za minutu, zavolejte ze svého mobilu na číslo té SIM v zařízení – tím je zařízení spárované s vaším mobilem[/list]
[list]dále pošlete (opět nejdříve za minutu) na SIM zařízení tuto SMS: „[b]alm[i]123456789[/i][/b]“ (namísto [i]123456789[/i] – vaše tel. číslo) - přidá se vaše poplachové číslo[/list]
[list]následně pošlete (opět nejdříve za minutu) ještě jednu SMS: "[b]safeon[/b]" - ovládání pouze z jednoho (spárovaného) servisního čísla[/list]
[list]"[b]0000[/b]" – deaktivace detektoru, "[b]1111[/b]" – aktivace detektoru[/list]
Další kódy jsou [url=http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=1048743#1048743]zde[/url].
Zařízení buď volá (defaultně nastaveno), anebo jen posílá SMS ("[b]cal[/b]l" nebo "[b]sms[/b]").
[u]Co jsem zjistil[/u]: zařízení nevolá pouze při detekci pohybu, ale asi i při (pouze) detekci zvuku. Při detekci zařízení zavolá cca během 5 -15 vteřin. Sensitivita je kupodivu dobrá, opravdu až do vzdálenosti 5 metrů. Odposlech je špatné kvality. Je možné kdykoli zavolat na SIM zařízení, a po telefonu odposlouchávat co se děje v okolí zařízení, a to i když je detektor deaktivovaný.
Zařízení údajně umí LBS lokaci (využívá mobilní signál prostřednictvím buněk vysílačů), při zaslání SMS „[b]w[/b]“ nebo „[b]234#[/b]“. Zkoušel jsem to několikrát, ale bez úspěchu. Na boku zařízení je tlačítko, aniž by bylo nějak popsáno, v návodu ani na stránce produktu o něm ani zmínka. Až dotazem na prodejce jsem zjistil, že se jedná o „SOS“ tlačítko: „tlačítko nouzového signálu, tísňová pomoc“. Zařízení taktéž posílá SMS upozornění (v angl.) pokud vnitřní baterie už má nízkou úroveň nabití, a to i při deaktivaci detektoru – celkem 3x denně (1x v noci, 2x přes den), cca po dobu až čtyř dnů, dokud se baterie zcela nevybije. Vybitá baterie = reset do továrního nastavení?
Jak zařízení resetovat: poslat tyto SMS: „[b]amov[/b]“ a poté „[b]del[/b]“. Pak vyjmout SMS, zmáčknout tlačítko na boku, po chvíli znovu vložit SMS a pokračovat znovu od začátku.
[cara][/cara]
[color=#800000]Druhé zařízení - [b]X9009[/b][/color]
Podobné zařízení, ovšem i vč. kamery. Video ale jen 320x240. Zakoupeno [url=https://www.aliexpress.com/item/1005002582534630.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1802M9Im7Y]zde[/url], objednán z Německa, dorazil za 13 dní, přivezlo ho DPD.
[attachment=10]PIR2.jpg[/attachment]
Přiložený návod:
[attachment=9]1.jpg[/attachment] [attachment=8]2.jpg[/attachment] [attachment=7]3.jpg[/attachment] [attachment=6]4.jpg[/attachment] [attachment=5]5.jpg[/attachment]
[i]Postup zprovoznění[/i]:
[list]vložte SIM kartu (pozn.: obě dvě karty jdou obtížně domáčknout, musí se použít vhodný nástroj – např. párátko bez hrotu), připojte napájecí kabel a alespoň půl hodiny nabíjejte[/list]
[list]následně zmáčkněte tlačítko na 3-5 vteřin, zabliká červené světlo[/list]
[list]poté, nejdříve za minutu, zavolejte ze svého mobilu na číslo té SIM v zařízení – tím je zařízení spárované s vaším mobilem[/list]
[list]dále pošlete (opět nejdříve za minutu) na SIM zařízení tuto SMS: „[b]alm[i]123456789[/i][/b]“ (namísto [i]123456789[/i] – vaše tel. číslo) - přidá se vaše poplachové číslo[/list]
[list]následně pošlete (opět nejdříve za minutu) ještě jednu SMS: "[b]safeon[/b]" - ovládání pouze z jednoho (spárovaného) servisního čísla[/list]
[list]pokud chcete nahrávat na paměťovou kartu, vložte micro SD kartu (max. 32 GB)[/list]
AUTOMATICKÉ NAHRÁVÁNÍ VIDEA a AUTOMATICKÉ POSÍLÁNÍ MMS FOTOGRAFIÍ – [u]nemusí být aktivováno[/u].
[i]Pozn[/i].: automatické nahrávání videa nebo posílání MMS fotky, je [b]buď anebo[/b], nelze mít (bohužel) oboje aktivní. Defaultně je aktivováno automatické posílání MMS fotografií.
[list]pokud chcete [u]automaticky[/u] (= v případě narušení prostoru) zaznamenávat video nahrávání na paměťovou kartu, pošlete SMS: „[b]vcr[/b]“[/list]
anebo
[list]pokud chcete posílat [u]automaticky[/u] (= v případě narušení prostoru) fotografii přes MMS, pošlete SMS: „[b]pic[/b]“ (fotografie se i uloží na paměťovou kartu, pokud je vložena)[/list]
[i]Pozn[/i].: to co bylo SMS zasláno naposledy („vcr“ anebo „pic“) je momentálně aktivní.
Automatické nahrávání videa a automatické posílání MMS nemusí být zapnuté. Pro okamžité (jednorázové) nahrávání videa můžeme poslat SMS „[b]vdo[/b]“, pro okamžité (jednorázové) zaslání fotografie poslat SMS „[b]123[/b]“ (pozn.: zasílání MMS funguje i bez paměťové karty).
I při nízkém rozlišení, mě překvapila vcelku použitelná kvalita fotografie na MMS, a to i při nedostatečném osvětlení.
Reálná fotografie, reálné rozlišení:
[attachment=4]IMG0001A.jpg[/attachment]
Video nahrávání je vč. zvuku (ovšem zvuk je k obrazu asynchronní), nahrávka je vždy 1 minutu. "Kvalita" samozřejmě odpovídá provedení a ceně přístroje. Jakmile zařízení začne nahrávat, pošle SMS s textem "[i]people came,start video record...[/i]". Pokud se pak nic neděje, za cca 6 min. zařízení pošle SMS "[i]There're already nobody move, record stoped.[/i]"
Reálné video, reálné rozlišení, natáčeno v noci při osvětlení:
[attachment=0]MOV0002A.zip[/attachment]
Co v jinak chaotickém návodu není: při narušení prostoru, vám stejně jako u prvního přístroje, toto zařízení zavolá (pozn.: pokud není zapnuto automatické video nahrávání, viz dále) a vy můžete i odposlouchávat zvuk co se okolo přístroje děje. Stejně tak můžete odposlouchávat přímo zavoláním na SIM zařízení. Opět, stejně jako u prvního přístroje, je odposlech špatné kvality.
[list]"[b]0000[/b]" – deaktivace detektoru, "[b]1111[/b]" – aktivace detektoru[/list]
[list]restart přístroje (obzvláště když se vyskytnou problémy s posíláním MMS), poslat SMS: „[b]ret[/b]“ - údajně to má přivést přístroj do továrního nastavení (ale pak se musí opakovat znovu vše od začátku)[/list]
Pokud se vyndá SIM karta, je přístroj vypnutý. LBS lokace: při zaslání SMS „[b]w[/b]“ nebo „[b]234[/b]“, stejně jako u prvního přístroje, nefunguje.
Pro přehrání videonahrávek se paměťová karta nemusí vyndavat, stačí přístroj pomocí USB kabelu připojit k PC.
Přístroj samozřejmě neumí zároveň nahrávat video a poslat MMS fotografii. Buď jedno nebo druhé. Vyžádat si MMS fotografii/anebo zavolat na odposlech zvuku lze až po skončení videonahrávání (pozn.: musí se počkat asi tak 3 minuty).
Pokud je přístroj připojen (nastálo) k nabíječce a el. proudu, a baterie se nabíjí, za pohybovým senzorem problikává červené světlo – to trvá cca do 3 minut, pak světlo zhasne. Pokud se baterie plně nabije, pak světlo svítí pořád (to trvá cca do 3 minut, pak světlo zhasne). Toto samozřejmě není dobře, protože v daném okamžiku by si toho mohl někdo všimnout.
[attachment=1]20220223_202801.jpg[/attachment]
Pokud je nastaveno pouze automatické zasílání obrázkových MMS, nejprve přijde MMS a hned poté přístroj zavolá (možnost odposlechu).
Přístroj ukládá na paměťovou kartu zvuk, obrázky, videa – dle nastaveného režimu.
Další SMS kody jsou v návodu.
Bohužel nastavování není zrovna jednoduché, a návod je nedostatečný, až nejasný. Zkoušel jsem různá nastavení a funkce, přístroj se choval někdy podivně, když měl poslat nějaké SMS (např. po příkazu „[i]get[/i]“), tak se nic nestalo, jindy zase poslal zvláštní SMS s textem „[i]The're still someone move,null record[/i]“, nebo „[i]There're nobody moved[/i]“.
Neozkoušel jsem všechny možné funkce (např. „[i]Automatic Time Setting[/i]“, „[i]Remote Sutdown, read writte seriál number[/i]“, „[i]MMS setting of different operators[/i]“), kombinace a případy, na to případně slouží diskuze dole pod článkem.
[cara][/cara]
[u]
Srovnání obou přístrojů[/u]: jsou rozdílné jak v provedení, tak i ve velikosti. Zatímco druhý přístroj (s video nahráváním) má klasický micro USB konektor, ten první má jakýsi zmenšený mini USB konektor.
[attachment=3]b3.jpg[/attachment] [attachment=2]c1.jpg[/attachment]
[u]Platí pro oba přístroje[/u]:
[list]po zaslaní SMS na změnu nějaké funkce, je asi lepší počkat tak 3 minuty, aby se funkce aktivovala[/list]
[list]někdy se prostě stane, že se alarm nespustí (anebo dojde k jeho zpoždění) – dosud jsem nepřišel na to proč[/list]
[list]pokud by se neposlalo "[i]safeon[/i]", zařízení může ovládat kdokoli, kdo zná telefonní číslo[/list]
[list]kdokoli kdo zná telefonní číslo, může provádět odposlech[/list]
[list]pomocí „[i]alm123456789[/i]“ lze přidat až tři telefonní čísla, na které může být alarm hlášen[/list]
[list]před finálním nasazením je dobré nejprve požadované funkce vyzkoušet, pokud fungují, pak poslat kod „[i]0000[/i]“, přenést na místo, aktivovat pomocí „[i]1111[/i]“, a znovu ozkoušet požadované funkce[/list]