Šablony pro Bludit

Odpovědět
Uživatelský avatar
stani
Administrátor fóra
Příspěvky: 90
Registrován: stř 08. črc 2020 16:15:03
Kontaktovat uživatele:

Šablony pro Bludit

Příspěvek od stani »

Jak jsem již psal, "oficiální" šablony se mě moc nelíbí. Nepřijdou mě ani "beautiful" ani "cool".

Naopak, v jinak velmi dobrém systému, jakým Bludit je, jsou právě šablony nejslabší prvek, to je můj názor.

Dá se to vyřešit naprogramováním nějaké vlastní šablony (příklad zde a zde), anebo nyní nově zde jsou už šablony na úrovni.

Většina lidí ovšem programovat neumí (vč. mě), a všem nemusí již vytvořené šablony vyhovovat.

Mám proto takový nápad na univerzální šablonu, kterou by si každý uživatel (bez nutnosti znalosti programování) mohl upravit dle své potřeby.

Základ by spočíval v tom, že šablona by měla záhlaví (A), zápatí (D), levý postranní panel (B), pravý postranní panel (C) a samotnou stránku-obsah (S):
univerzal-theme.jpg
univerzal-theme.jpg (46.36 KiB) Zobrazeno 7665 x

S tím, že k tomu by byl nějaký ovládací plugin, přes který by se dalo:
  • vypínat/zapínat záhlaví, zápatí, postranní panely
  • určovat výšku u záhlaví a zápatí, určovat šířku u postranních panelů
  • ve všech polích, vč. samotné stránky-obsahu (S), by se dalo samostatně a nezávisle měnit (ideálně pomocí TinyMCE) toto: barva pozadí; barva, typ a velikost písma (vč. odkazů)
  • ve všech polích, vč. samotné stránky-obsahu (S), by se dal (ideálně pomocí TinyMCE) vkládat libovolný obsah (obrázky, tabulky, videa, apod.)
  • samozřejmě vše responsive

Nedovedu odhadnout jak náročné by bylo vytvoření takovéto univerzální šablony, jednoduché to asi nebude.
Jak jsem již předeslal, programovat neumím, takže je to z mé strany jen takový tip pro ty, kteří by se do toho chtěli pustit.

Jsem přesvědčen, že takovouto univerzální šablonu by uvítalo hodně uživatelů systému Bludit.



< < < zpět na úvodní stránku Bludit

Štítky:
Odpovědět