doplněk Bludit - TinyMCE

Odpovědět
Uživatelský avatar
stani
Administrátor fóra
Příspěvky: 90
Registrován: stř 08. črc 2020 16:15:03
Kontaktovat uživatele:

doplněk Bludit - TinyMCE

Příspěvek od stani »

TinyMCE je již v základu instalace aktivován. Jedná se o WYSIWYG HTML editor, pomocí kterého lze snadno vytvářet a formátovat obsah. Dodal jsem k němu češtinu, která v oficiální instalaci chyběla.

Takto vypadá v základu:
TinyMCE-zaklad.jpg
TinyMCE-zaklad.jpg (17.14 KiB) Zobrazeno 7213 x


Avšak můžeme ho velice snadno vylepšit. Levý panel v administraci: NASTAVENÍ - Doplňky - TinyMCE - Nastavení.
TinyMCE-nastaveni.jpg
TinyMCE-nastaveni.jpg (25.62 KiB) Zobrazeno 7213 x

A já to mám takto:
Do Horní panel nástrojů jsem vložil:

Kód: Vybrat vše

styleselect fontselect fontsizeselect | alignleft aligncenter alignright | bold italic underline | forecolor backcolor | bullist numlist indent outdent blockquote anchor insertdatetime | table | undo redo |  copy cut paste pastetext | link unlink openlink | image media charmap | toc pagebreak hr removeformat | searchreplace visualblocks print preview code | emoticons |
A do Doplňky:

Kód: Vybrat vše

paste table insertdatetime media code anchor autolink image link pagebreak advlist lists textcolor colorpicker charmap textpattern autoheight hr print preview searchreplace visualblocks toc emoticons


A následně je to vylepšené:

TinyMCE-vylepseni.jpg
TinyMCE-vylepseni.jpg (24.21 KiB) Zobrazeno 7133 x

Samozřejmě si to každý může nastavit jak chce: přidat nebo ubrat tlačítka, určit jejich pořadí.
Tady je seznam zkratek.

A tady jsou doplňky-pluginy pro samotný TinyMCE, některé lze nalézt v instalačním balíčku příslušné verze.



< < < zpět na úvodní stránku Bludit

Štítky:
Odpovědět